"Halkalı Gümrük Müdürlüğü"

Türkiye’nin yıllık yaklaşık 400 milyar dolarlık dış ticaretinin 40 milyar dolara yakınının gerçekleştirildiği, en büyük İç Gümrük Müdürlüğü olan Halkalı Gümrük Müdürlüğü’nün modernize edilerek İstanbul’un Çatalca bölgesine taşınması GTİ tarafından yapılmıştır. Yeni yapılanmasıyla birlikte tesis 220 dönüm alan üzerine kurulmuştur.

35.000 m2 depo alanı, 4.150 m2 ofis alanı ve 3.000 m2’lik sosyal hizmet alanı ile modern teknik altyapıya sahip olan yeni Halkalı’da başta gümrük idari birimleri olmak üzere dış ticareti destekleyici kurum, meslek odaları ve sivil toplum temsilcilikleri bir arada hizmet vermektedir.

Şehir trafiğine girmeden kolaylıkla erişilebilen Halkalı’da güvenli tır park alanları, geçici depolama, antrepo, serbest depo ve soğuk hava depoları bulunmaktadır. Modern ofislerin yanı sıra banka, restorant, kargo, market vb. hizmet alanları ile kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek bir tesis planlanmıştır. İthalat ve ihracat işlemlerinin yapılacağı sahaların ayrılması ile de işlemlerin daha verimli yapılması sağlanmıştır.

http://www.gtias.com.tr/halkalitanitim