PROJELER

PROJELERMuratbey Gümrük Müdürlüğü

Türkiye’nin yıllık yaklaşık 400 milyar dolarlık dış ticaretinin 40 milyar dolara yakınının gerçekleştirildiği, en büyük İç Gümrük Müdürlüğü olan Muratbey Gümrük Müdürlüğü’nün modernize edilerek İstanbul’un Çatalca bölgesine taşınması GTİ tarafından gerçekleştirilmiştir. Yeni yapılanmasıyla birlikte tesis 220 dönüm alan üzerine kurulmuştur.

35.000 m² depo alanı, 4.150 m² ofis alanı ve 3.000 m²lik sosyal hizmet alanı ile modern teknik altyapıya sahip olan Muratbey'de başta gümrük idari birimleri olmak üzere dış ticareti destekleyici kurum, meslek odaları ve sivil toplum temsilcilikleri bir arada hizmet verecektir.

Şehir trafiğine girmeden kolaylıkla erişilebilen Muratbey'de güvenli TIR park alanları, geçici depolama, antrepo, serbest depo ve soğuk hava depoları bulunmaktadır. Modern ofislerin yanı sıra ATM, restoran, kargo, market vb. hizmet alanları ile kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek bir tesis planlanmıştır. İthalat ve ihracat işlemlerinin yapılacağı sahaların ayrılması ile de işlemlerin daha verimli yapılması sağlanmıştır.