KURUMSAL

KURUMSAL

Teknolojiler

Teknolojideki son gelişmeler kullanılarak modernize edilmiş olan sınır kapılarımızda, CCTV görüntüleme ve dijital kayıt sistemleri güvenlik, koruma ve yönetimsel uygulamaların vazgeçilmez parçası olmuştur. Uzaktan yönetilebilen hareketli ve sabit kameralar sayesinde istenilen yerlerin daha detaylı görüntülerinin alınması mümkün olmaktadır. Sınır kapılarımızda sahanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermekle beraber ortalama 35 Adet Speed-Dom hareketli ve 80 Adet sabit kamera bulunmaktadır.

CCTV
SİSTEMLERİ

X-Ray cihazları sayesinde ülkeye giriş-çıkış yapan TIR’lar, fiziksel hiçbir arama yapılmaksızın en ince ayrıntısına kadar x ışınları ile taranmaktadır. Tarama yapılan TIR’larda bulunan maddeler görüntü işleme süreçlerinden geçtikten sonra, eğitimli operatörler oluşan görüntüleri inceleyerek, maddelerin organik-inorganik ayrımını yapabilmekte, bu sayede gizli bölmelere yerleştirilmiş olan altın, tarihi eser, uyuşturucu, silah vb. maddelerin tespiti kolayca yapılabilmektedir. Görüntülerde şüpheli maddelerin tespiti halinde, TIR’ın ilgili bölümünün fiziksel olarak incelenmesi kolaylaşmıştır.

X-RAY
CİHAZLARI

Sınır kapılarımızdan taşımacılık amacıyla geçiş yapan taşıtların tartımları özenle yapılmaktadır. Plaka, tarih, ağırlık gibi tartım bilgileri özel bir formata dönüştürülerek takibi, güvenliği ve kontrolü sağlamak amacı ile log dosyasına kaydedilir. Tüm kapılarda oluşturulan log dosyalarının içeriği anlık olarak ana sunucudaki veri tabanına işlenir ve burada raporlama ve denetim amacı ile depolanır. Geliştirilmiş bir algoritma sayesinde, yazıcıdan çıkan tartım fişinin kopyalanması engellenmiştir.

ELEKTRONİK
KANTAR

Girişte ve çıkışta otomatik olarak okunan araç plakası, sınır kapıları yazılımına gönderilir ve saha içindeki takibi sağlanır, aynı zamanda ülkeye giriş – çıkış yapan araçlar da otomatik olarak takip edilmiş olur. POS yazılımının kullanımıyla, sahaya uygunsuz giriş yapan araçların belirlenmesi ve saha içerisinde oluşabilecek yasa dışı faaliyetlerin engellenmesi hedeflenmiştir. Sınır Kapılarında kullanılan ileri teknoloji sayesinde, kaçakçılığın ve yasadışı faaliyetlerin önüne geçilerek kara sınır kapıları güvenli bir hale getirilmiştir.

PLAKA OKUMA
SİSTEMLERİ