Genel Müdür

Ömür GEBEŞ

Genel Müdür

Ömür Gebeş 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini İstanbul’da İSTEK Vakfı Semiha Şakir Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimi için 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti. 1999 yılında ABD’nin Georgia eyaleti Atlanta kentinde bulunan Kennesaw State University İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında finans alanında uzmanlaştı. Çalışma hayatına Atlanta’da, UPS Lojistik Group’ta finansal analist olarak başladı.

2001 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapmasını müteakip Petrol Ofisi A.Ş.’ de İstanbul Saha Müdürü olarak göreve başladı.Petrol Ofisi A.Ş.’ de devam eden kariyeri süresince “Gayrimenkul Yatırım Temsilciliği”, “Perakende Satışlar Koordinatörü”, “Ege Bölge Müdürlüğü” ve “Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü” görevlerinde bulundu. Akaryakıt dağıtımı, satışı, pazarlaması, yatırımı ve stratejik planlaması üzerine birçok farklı pozisyon ve projelerde çalıştı.

2009 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iştiraki olan Gümrük ve Turizm İşletmeleri Tic. A.Ş.’ de Genel Müdür olarak görev yapmaya başladı. Yap-İşletDevret modeli ile Türkiye’nin Sınır Kapılarını ve İç Gümrüklerini modernize etmek üzere kurulmuş olan GTİ, 2005 yılında 137 Oda ve Borsanın ortaklığı ile faaliyete geçmiştir. Göreve gelmesiyle beraber şirketin kurumsal yapısının oluşturulması ve stratejik yatırım planlarının yapılması hususunda çalışma ve projeler başlattı. Bugün Türkiye’nin hızla büyüyen şirketlerinden biri olan GTİ, 10 Sınır Kapısı ve 2 İç Gümrüğün modernizasyonunu tamamlayarak bu tesisleri işletmeye devam etmektedir. Mevcut görevinde halen devam etmekte olan Ömür Gebeş aynı zamanda GSMİT (Gümrüksüz Satış Mağazaları İşletmecileri ve Tedarikçileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. İngilizce ve Fransızca bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Arama Yapın