Yönetim Kurulu

A. Akgün ALTUĞ

Yönetim Kurulu Üyesi

Otomotiv, beyaz eşya ve elektronik sanayine yedek parça, aksesuar üreten ARMA Filtre AŞ,  ve dış mekan süs bitkisi yetiştiriciliği alanında faaliyet gösteren KARYA Park Fidancılık Şirketi’nin kurucularından olan A.Akgün Altuğ, iş hayatına endüstri meslek lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul'da başladı. Girişimci kişiliğiyle beyaz eşya mamüllerinin üretiminde kullanılan ve yurdışından ithal edilen parçayı Türkiye'de üretebilecekleri fikrini yöneticilerine açmasıyla işadamlığına yöneldi.

1988 yılında arkadaşlarıyla kurmuş oldukları şirket ile başta filtre sistemleri olmak üzere halen bir çok alanda üretim yapmakta olup ulusal ve uluslararası bir çok başarı elde etmişlerdir. Sakarya’da da son yıllarda vergi rekortmenliği ve ihracat alanında da çok sayıda dereceleri bulunmaktadır. Türkiye'de ilk 500 firma arasında da yer alan şirketleri 3.000 kişiye iş imkanı sağlamaktadır. ARMA bugün; Almanya'nın Dusseldorf şehrinde, İtalya'nın Fabriano kentinde , ABD California Los Angeles, Polonya ve Çin'deki  üretim ve depo tesisleriyle 5 ayrı ülkede faaliyetine devam etmektedir.

ALTUĞ, 1993 yılında kurulan Sakarya 1.nci Organize Sanayi Bölgesinin müteşebbise devredilmesinin ardından ilk Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yerine getirmiş ve 2005 yılında yapılan seçimlerde SATSO Meclis Üyeliğine seçilmiştir. Meclis Üyeliği sırasındaki aktif katılımcılığı ile öne çıkan Altuğ, 2009 yılında yapılan SATSO seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiştir. 2013’de ise Meclis Başkanı seçilen Altuğ bu görevi 2018 yılına kadar sürdürmüş. 2018 Nisan ayında ayında yapılan seçimlerde de yeniden SATSO Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.

Ayrıca 2009 yılı Mayıs ayında yapılan TOBB Genel Kurulu’nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yüksek Koordinasyon Kurulu ile Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği görevine ve 2013 yılında TOBB Strateji Üst Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

Halen, Sakarya Teknokent A.Ş., ABİGEM A.Ş., TR-42 Marmara Kalkınma Ajansı, Tübitak Marmara Teknokent A.Ş. gibi ülkemiz ekonomisine yön veren kuruluşlar ile bir çok dernek, vakıf ve şirketlerde de üst düzey çeşitli görevleri bulunmaktadır. Sakarya’daki ekonomik, sosyo-kültürel ve sportif faaliyetlerin desteklenmesi konusunda gerek bireysel gerek şirket olarak katkısını sürdürmektedir..,(SAHA Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği, TAYSAD üyesi, BEYSAD ( Beyaz Eşya Yan Sanayicileri Derneği ) üyesi, KALDER üyesi, SÜSBIR üyesi DEIK genel kurul üyesi, Sakaryaspor Kulüp Kurucu üyesi, halen Basketbol Süper liginde mücadele eden Sakarya BŞB basketbol Takımı Kulüp Başkanı)
1964 Sapanca doğumlu olan ALTUĞ, evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Arama Yapın