Yönetim Kurulu

Hüsnü SERTESER

Yönetim Kurulu Üyesi

1967 yılında Afyonkarahisar’da doğdu.

İlkokul ve orta öğreniminden sonra Afyon Lisesi’nden 1984 yılında mezun olan Serteser,  İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü 1989 yılında bitirdi.

Askerliğini tamamladıktan sonra kendi şirketlerinde göreve başladı.

1991 yılında Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ni (AFSİAD) kurdu ve 4 yıl Kurucu Başkan olarak görev yaptı.

AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı sırasında, 2006 yılında Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’na bağlı (TÜRKONFED) Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi. Bu görevini 2 yıl devam ettirdi.

AFSİAD’da 2006-2009 yılları arasında 3’üncü dönem Başkanlık görevini sürdürürken 2009 yılının Şubat ayında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

2009-2013 yıllarında TOBB Ekonomi Politikası Komisyon Başkanlığı, KOBİ A.Ş. Denetleme Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü.

2013 yılında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ikinci kez seçilen Serteser, 2013-2018 yılları arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda birlik ve beraberliği sağlayan Serteser, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, 5 Nisan 2018 tarihi itibari ile üst üste 3’üncü kez seçildi.  

TOBB’un 2018 yılında 74’üncü Genel Kurulu’nda TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyesi, Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Üyesi, KOSGEB Genel Kurulu Üyesi oldu.

2021 yılından itibaren Afyonkarahisar Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdüren Serteser, 2022’nin Ekim ayında gerçekleştirilen Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Organ ve Kurulları Seçimi’nde ise üst üste 4’üncü kez ATSO Yönetim Kurulu Başkanı seçildi ve ATSO tarihine geçti.

TOBB’un 2023 yılındaki Genel Kurulu’nda ise KOSGEB Genel Kurul Üyeliği devam eden Serteser, TOBB Genel İdare Kurulu’na seçildi.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’nun (OSBÜK) Genel Kurulu’nda OSBÜK Yüksek Koordinasyon Üyeliği’ne; TOBB’un önemli iştirakleri arasında yer alan Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş.’nin Genel Kurulu’nda ise GTİ A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

2013 yılında Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olan Serteser, bu göreve 2018 yılında tekrar seçildi.

Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdüren Serteser, sosyal sorumluluk faaliyetlerine de imza atıyor. 2015’te Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan Serteser, 2018 yılında bu göreve ikinci kez seçildi; 2022’de ise üçüncü kez seçildi.

Serteser, kendi inşaat firmasındaki görevinin yanı sıra çeşitli sektörlerdeki faaliyetlerini de sürdürüyor.

Afyonkarahisar’da Gazeteciler Cemiyeti ve Gazeteciler Dayanışma Derneği’nin birleşmesine öncülük eden Serteser, bu çerçevede yeniden kurulan Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nin de Yönetim Kurulu üyesidir. 

Serteser, evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

Arama Yapın