Yönetim Kurulu

Mehmet YILMAZ

Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Yılmaz 1964 tarihinde Rize’nin Çayeli İlçesine bağlı Büyükköy’ de doğdu. İlk ve orta öğreniminden sonra Manisa Lisesi’nden mezun oldu. Gıda sektöründe ticari hayatını sürdüren Yılmaz’ın, aynı zamanda inşaat sektörü ve tarım alanında ticari faaliyeti bulunmaktadır.

1990 yılında Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Yılmaz, iki dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.  Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nda aralıksız 27 yıl görev yapan Yılmaz, 13 Nisan 2018 tarihinde Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 15 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen 74. Genel Kurulunda Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliğine seçilen Yılmaz, aynı zamanda Gümrük Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyeliği, TR-33 (Zafer Kalkınma Ajansı) Manisa - Uşak - Afyonkarahisar - Kütahya illerini oluşturan ajansın Yönetim Kurulu Üyeliği, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Yüksek Öğrenim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca Yılmaz, Manisa İli Unlu Mamul Üreticilerini bir çatı altında toplayarak Manisa İli Unlu Mamul Üreticileri Temin-Tevzi Kooperatifi Başkanlığı görevini 16 yıl boyunca sürdürdü. Gıda sektörü ile ilgili bilirkişilik görevinde bulundu.

Sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol alan Yılmaz, başarılı üniversite öğrencilerine burs veren Eğitime Katkı Derneği kurucuları arasında yer alırken, Manisa’yı, Mesir’ i Tanıtma ve Turizm Derneği ile Türkiye-Rusya arasındaki ticareti geliştirilmesi ve kültürel bağların ilerletilmesi amacıyla kurulan Rusça konuşan Topluluklar Derneği üyeliği ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın İTK Manisa Yunusemre Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Arama Yapın