Kapıköy Sınır Kapısı

Tamamlandı 2019 Van
Toplam Alan 70.465 m2
Kapalı Alan 13.620 m2
Yolcu Kapasitesi 0
Taşıt Kapasitesi 0

Kapıköy Sınır Kapısı, Türkiye’nin Doğu ile Batı’yı birleştiren Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan kapısıdır. Yolcu ve TIR geçişlerinde daha hızlı ve verimli hizmet vermeyi amaç edinen mimari anlayışla GTİ tarafından modernizasyonu tamamlanan tesis 2019 yılında yeni yüzüyle faaliyete geçmiştir.

70.465 m2 saha üzerine kurulu Kapıköy Sınır Kapısı TIR geçişleri için 2 adet giriş, 2 adet çıkış olmak üzere toplamda 4 adet peronda, otomobil ve otobüsler için 1 adet giriş, 1 adet çıkış olmak üzere toplamda 2 adet peronda yolcu ve araçların güvenli ve rahat geçiş yapması sağlanmaktadır. Sınır Kapısında görevli kamu personelinin kullanımına sunulan 100 daireli lojman binası da bulunmaktadır. Ayrıca Sınır Kapısı içerisinde misafirlerimize modern Gümrüksüz Satış (Duty Free) mağazalarında alışveriş yapabilme, restoran ve kafede keyifli vakit geçirme, tax free hizmetinden faydalanabilme imkanları da sunulmuştır.

Yenilenen Sınır Kapısı artan yolcu memnuniyeti ve kolaylaşan ticaret imkanları ile iki ülke arasındaki ticaret hacminin artmasına da katkı sağlamaktadır.

Kantar Ücretleri

  • Güncel Fiyat 200 TL

Hizmet Noktaları

  • Setur Free Shop
  • Market
  • Yeme- İçme Alanları
Arama Yapın