Sarp Sınır Kapısı

Tamamlandı 2009 Artvin
Toplam Alan 46.340 m2
Kapalı Alan 30.770 m2
Yolcu Kapasitesi 0
Taşıt Kapasitesi 0

Türkiye’nin Gürcistan’a açılan sınır kapısı olan Sarp Sınır Kapısı GTİ tarafından modernizasyonu tamamlanarak, ilk defa 2009 yılında işletmeye açılmıştır. Gürcistan’a ve Kafkasya’ya açılan ve ülkemizde en yoğun yolcu geçişinin yapıldığı kara sınır kapısıdır. Adını Artvin'in Kemalpaşa ilçesine bağlı sınırdaki Sarp köyünden alır.

Türkiye ve Gürcistan arasındaki ticaret hacminin her geçen gün artması, iki ülke vatandaşlarının pasaporta ihtiyaç duymadan sadece nüfus cüzdanı ile geçiş yapmaya başlamaları, Sarp Sınır Kapısı’nın yeniden yapılandırılması ihtiyacını ortaya çıkarmış; 2018 yılı sonu itibariyle tamamlanan modernizasyon çalışmaları sonucunda saha alanı 36.000 m2’den 46.340 m2’ye büyütülmüştür. Otomobil ve otobüsler için 2 çıkış, 2 giriş olmak üzere toplam 4 peronda, TIR'lar için ise 4 çıkış 4 giriş olmak üzere toplam 8 peronda şoför ve yolculara hizmet verilmeye başlanmıştır.

Sarp Sınır Kapısı’nda yeme - içme alanları, market, ATM ve sigorta acentesi yer alırken, yolcuların wc ve mescit gibi kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanlar da bulunmaktadır. Yolcular ve TIR şoförleri için ayrı ayrı konumlandırılmış Gümrüksüz Satış Mağazası (Duty-Free) mağazalarda misafirlerimiz rahatça alışverişlerini yapabilir, restoran ve kafelerde keyifli vakit geçirebilirler.

Kantar Ücretleri

  • Güncel Fiyat 200 TL

Hizmet Noktaları

  • Setur Free Shop
  • UMAT Türk
Arama Yapın